Zgodnie z obowiązującym prawem od 1 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w postaci elektronicznej.
Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych - Pracodawców to lider rozwiązań informatycznych w skali kraju. Tomasz Zieliński - wiceprezes Związku uczestniczył w pilotażu e-recepty od sierpnia 2018 roku. Teraz przyszła pora na szersze wdrożenie w podmiotach zrzeszonych w Związku ale też w pozostałych placówkach ochrony zdrowia w województwie. Chcemy podzielić się doświadczeniami oraz pokazać jak najsprawniej podłączyć się do Platformy P1 aby być gotowym do wystawiania e-recept a w przyszłości e-skierowań.
"Wiosna e-zdrowia na Lubelszczyźnie" to okazja do wysłuchania najbardziej aktualnych informacji o tym jak wdrożyć e-receptę w swojej placówce, jak ją wystawiać i jak z niej skorzystać mogą pacjenci.
Czy wiesz czym różni się e-recepta od recepty papierowej poza postacią?
Szczegółowe informacje praktyczne przedstawią:
Andrzej Sarnowski - Kierownik Projektu P1
Justyna Pancerow - Kierownik Wydziału Wdrożeń Systemu P1
Nie chcesz ryzykować, że sobie nie poradzisz z wygenerowaniem certyfikatów do komunikacji z P1? Weź laptopa i swoje hasło do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL) a na miejscu przy wsparciu zespołu CSIOZ wygenerujesz certyfikaty.
Aby pacjent mógł skorzystać z rozwiązań e-zdrowia powinien założyć Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Jak mu w tym pomóc powiemy podczas konferencji. Wszystko na przykładach w sposób praktyczny. Już niedługo lekarze, pielęgniarki i położne będą być może pomagać w ramach realizacji umowy POZ w procesie potwierdzania Profilu Zaufanego oraz zakładania IKP - warto poznać jak to prawidłowo robić.
Masz problemy z samodzielnym korzystaniem z komputerów i potrzebujesz wsparcia? Wykorzystaj możliwość pomocy ze strony asystenta, którego trzeba zarejestrować w Rejestrze Asystentów Medycznych (RAM) - podczas konferencji będzie też możliwość zapoznania się z tym narzędziem.
Gościem specjalnym konferencji jest wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który nadzoruje wdrażanie e-zdrowia w Polsce i podczas konferencji przedstawi zarówno najbardziej aktualny stan wdrażania e-recepty i e-skierowań jak i plany zmian legislacyjnych na najbliższe miesiące.
Konferencja odbędzie się w sobotę 23.03.2019 o godz. 10:30 w budynku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Jaczewskiego 4.
Podczas konferencji będzie można zapoznać się również z najnowszymi rozwiązaniami firmy KAMSOFT pozwalającymi lepiej wykorzystać potencjał e-recepty.
Zapraszamy zarówno lekarzy jak i pielęgniarki i położne oraz informatyków !!!
Ze względu na wagę wydarzenia jest ono otwarte dla wszystkich, nie tylko Członków Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych - Pracodawców.
Prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy - https://e-recepta.konfeo.com - lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualny plan Konferencji:
10:30 – 11:00
Janusz Cieszyński – Wiceminister Zdrowia
Wizja e-zdrowia i strategia jego wdrażania w 2019 roku. Co ma nam dać e-zdrowie. Rola POZ w rozwoju e-zdrowia w Polsce.
11:00 – 12:30
Andrzej Sarnowski/Justyna Pancerow – CSIOZ
Jak wdrożyć e-receptę w podmiocie leczniczym. Czym różni się e-recepta od recepty papierowej. Dlaczego IKP jest niezbędne do sprawnego wykorzystania e-zdrowia w opiece nad pacjentem. Jak założyć IKP pacjentowi, który nie ma profilu zaufanego. E-skierowanie – nieodległa przyszłość.
12:30 – 13:00
Przerwa na kawę
13:00 – 14:30
Edyta Kramek/Beata Świszczewska – CSIOZ / Łukasz Skorupka – ZUS
Rejestr Asystentów Medycznych – jak upoważnić asystenta do wystawiania eZLA i jak asystent może wystawić eZLA.
14:30 – 15:00
Marek Woch/Bogdan Wilk - Centrala NFZ
Elektroniczna obsługa zleceń na środki pomocnicze – stan na dziś i co może się zmienić
15:00 – 15:30
Lunch
15:30
Warsztaty. Konsultacje indywidualne.
Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych - Pracodawców
ul. Zbigniewa Herberta 14
20-468 Lublin