Rozeznanie rynku nr 1/PW/RZS/2018
dotyczące utworzenia Platformy współpracy w ramach projektu „Profilaktyka przede wszystkim-wczesne wykrywanie reumatoidalnego zapalenia stawów u osób w wieku aktywności zawodowej w woj. lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i mazowieckim – projekt pilotażowy Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie”, nr umowy POWR.05.01.00-00-0025/17-00, realizowanej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa V Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działanie 5.1 Programy profilaktyczne.
Niniejsze postępowanie toczy się w oparciu o procedurę Rozeznania Rynku określoną w „Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020”.
Rozeznanie rynku ma na celu potwierdzenie, że dana usługa zostanie wykonana po cenie nie wyższej niż cena rynkowa.
1. Zamawiający:
Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych - Pracodawców
ul. Zbigniewa Herberta 14 (dawna Leona Kruczkowskiego 14), 20-468 Lublin
tel. 81 748 47 88, fax 81 748 47 89,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest utworzenie platformy współpracy.
Platforma ma służyć nawiązaniu i prowadzeniu współpracy z lekarzami POZ, osobami decyzyjnymi i organizacjami skupiającymi pacjentów z RZS poprzez portal pozwalający na wymianę danych i komunikację, forum moderowane itp. Platforma będzie służyć rozwojowi opieki koordynowanej (lekarz rodzinny – specjalista reumatolog) nad pacjentem chorym na RZS wraz z obszerną bazą materiałów edukacyjnych.
Platforma będzie służyć wzajemnej komunikacji, konsultacjom, dyskusjom, wymianie doświadczeń- wsparcie współpracy pomiędzy wysokospecjalistycznym ośrodkiem a lekarzami POZ oraz szpitalami, w celu przeciwdziałania zjawisku fragmentacji opieki nad pacjentem.
Platforma zaoferuje pacjentom proaktywną formę sprawowania opieki medycznej, w której nie tylko on sam, ale również świadczeniodawca jest inicjatorem wizyt pacjenta w przychodni. Organizacja platformy ma wyróżniać się racjonalną i zaplanowaną współpracą zespołu medycyny rodzinnej/POZ oraz konsultujących specjalistów reumatologów, opartą o zasadę przenoszenia kompetencji na najniższy efektywny poziom oraz swobodną komunikację pomiędzy personelem medycznym i pacjentem. Podstawą tej komunikacji ma być system informatyczny umożliwiający wymianę informacji o zrealizowanych i zaplanowanych zdarzeniach medycznych. W założeniu platforma ma być jednym z elementów warunkujących dobrą współpracę zespołu medycyny rodzinnej i profesjonalistów medycznych w procesie opieki nad pacjentem RZS dzięki sprawnej wymianie informacji. Ma umożliwić zbudowanie społeczności osób zainteresowanych tematem programu zdrowotnego oraz być sposobem na dotarcie z rzetelną wiedzą do pacjentów; ma pozwalać na wymianę danych i komunikację. Forum dostępne będzie dla wszystkich interesariuszy. Przewiduje się niezbędne funkcjonalności dot. m.in. edukacji dla interesariuszy, w tym przede wszystkim dla grupy docelowej: harmonogram wizyt pacjentów (skierowanie na wykonanie usługi medycznej – kto, kiedy, na co) - skierowanych z POZ do Ośrodka (gdzie, kiedy, do kogo), dzięki czemu będzie można dogodnie i elastycznie ustalić wizytę, gdyż grupa docelowa to osoby aktywne zawodowo. Skierowania na badania laboratoryjne (kto, kiedy, na co), wyniki wizyt i informacje zwrotne dla lekarzy POZ od reumatologa (odbyta wizyta – gdzie i kiedy, rozpoznanie, wykonane usługi), wyniki badań laboratoryjnych (kto, kiedy, wynik). Będzie możliwość wewnętrznej (dostępnej po zalogowaniu) dyskusji i konsultacji lekarzy uczestniczących w projekcie; będzie panel pacjenta, w tym udostępnienie wiedzy na temat RZS. Korzystanie z forum lub bloga będzie dostępne dla pacjentów bez konieczności zakładania konta, tak aby wszyscy zainteresowani mogli mieć dostęp do wiedzy zgromadzonej w tym obszarze.
3. Opis przedmiotu zamówienia (usługi)
Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na:
- Przygotowaniu projektu graficznego Platformy współpracy
- Przygotowaniu mechanizmu Platformy współpracy
Wszystkie informatyczne elementy składowe przedmiotu zamówienia powinny być zgodne z:
- obowiązującymi normami i certyfikatami w branży IT,
- koncepcją uniwersalnego projektowania, o której mowa w Wytycznych Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020.
Ad. A
Przygotowaniu projektu graficznego Platformy współpracy
Projekt przygotowany zostanie w formie wydruków lub plików graficznych odpowiadających wyglądowi ekranu.
Projekt będzie odpowiadał funkcjonalności Platformy oraz przewidzianych działów i Platformy w zakresie co najmniej:
1. Strony głównej
2. Podstrony dla forum
3. Podstrony dla części dla pacjenta
4. Panel dla lekarzy POZ i OWD
5. Kluczowych elementów rejestracji danych z wizyt w POZ i OWD
Przygotowany projekt musi uwzględniać wymagane w projekcie oznaczenia.
Przygotowany projekt graficzny (wizualizacja) Platformy zostanie przedstawiony Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku braku akceptacji, na podstawie przekazanych przez Zamawiającego uwag, zostanie przygotowana kolejna wersja.
Zaakceptowany projekt graficzny zostaje zatwierdzony do realizacji przez Zamawiającego.
Ad. B
Przygotowaniu mechanizmu Platformy współpracy
Na podstawie opracowanej merytorycznej koncepcji Platformy oraz projektu graficznego zostanie przygotowany mechanizm Platformy pozwalający na realizację działań ustalonych dla przedmiotu zamówienia.
W szczególności mechanizm Platformy będzie pozwalał na:
1. Tworzenie kont użytkowników systemu.
2. Tworzenie, edycję i wyszukiwanie kartotek pacjentów.
3. Tworzenie i edycję grafików pracy dla poszczególnych lekarzy.
4. Rejestrowanie wizyty pacjenta u konkretnego lekarza.
5. Definiowanie w systemie szablonów ankiet (nazwa szablonu ankiety, opis szablonu ankiety, pytania: otwarte, zamknięte, półotwarte).
6. Wypełnianie z pacjentem zdefiniowanych w systemie ankiet i zapisywanie ich w kartotekach pacjentów.
7. Przeprowadzenie wizyty pacjenta w systemie.
8. Wprowadzenie m.in. następujących informacji o wizycie: wywiad, badanie fizykalne, diagnoza, zalecenia.
9. Dołączanie dokumentacji pacjenta w postaci plików (np. dokumentów, dokumentacji medycznej, skierowań, historii choroby) i zapamiętywanie ich w systemie z możliwością ich przeglądania oraz pobrania. W szczególności Platforma pozwala na dołączanie skanów dokumentów wymaganych projektem i możliwość ich pobrania (a następnie wydruku) oraz załączanie do dokumentacji pacjenta skierowania do OWD.
10. Gromadzenie wyników badań pomiarowych oraz ręczne wprowadzanie w kartotece pacjenta wyników badań pomiarowych (alternatywnie załączenie skanu dokumentu z wynikami badań w kartotece pacjenta).
11. Dodawanie, edycję i usuwanie szablonów tekstowych wraz z przypisaniem ich do zdefiniowanych kategorii.
12. Wstawianie utworzonych wcześniej szablonów tekstowych do informacji o wizycie.
13. Dodawanie, edycję i usuwanie szablonów dokumentów i przypisywanie ich do typów dokumentów.
14. Zadawanie pytań przez pacjentów i lekarzy na forum.
15. Gromadzenie merytorycznych materiałów edukacyjnych dotyczących RZS. Materiały będą dostarczane i umieszczane na Platformie przez Zamawiającego.
Mechanizm musi działać w okresie projektu i trwałości z zapewnieniem wsparcia w przypadku awarii po stronie Platformy.
4. Termin wykonania zamówienia – 30 sierpnia 2018
Utrzymanie Platformy do 01.01.2022 roku
5. Zasady udziału w postępowaniu i realizacji zamówienia:
1. Wykonawcy ponoszą koszty związane z przygotowaniem oferty.
2. Cena powinna obejmować wszystkie koszty związane z wykonaniem usługi.
3. Nie dopuszcza się składania ofert częściowych.
4. Zamawiający do powyższego postępowania nie przewiduje zastosowania procedury odwołań.
5. Rozliczenie finansowe z Wykonawcą odbywać się będzie, po dokonaniu odbioru przedmiotu zamówienia, co zostanie potwierdzone podpisaniem przez przedstawicieli stron protokołu odbioru oraz po otrzymaniu przez Zamawiającego prawidłowo sporządzonego rachunku lub faktury VAT. Wynagrodzenie płatne będzie na rachunek Wykonawcy w terminie 30 dni, licząc od dnia otrzymania przez Zamawiającego rachunku lub faktury VAT.
6. Zamawiający informuje, że termin płatności wynagrodzenia Wykonawcy uzależniony jest od terminu wpłynięcia na konto Zamawiającego środków przeznaczonych na pokrycie wydatków związanych realizacją zadania na etapie, w którym uczestniczył w nim Wykonawca i może ulegać opóźnieniom.
7. Wykonawca zobowiązuje się do zachowania tajemnicy w sprawach dotyczących działalności Zamawiającego.
8. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
9. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w każdym czasie, bez podawania przyczyny.
6. Kryteria oceny ofert:
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zastosuje kryterium Cena jednostkowa netto.
Ocena złożonych ofert wg kryterium „Cena”, dokonana zostanie według następującego wzoru:
C = Cn / Co x 100 pkt
gdzie:
C – przyznane punkty w ramach kryterium cena
Cn – najniższa cena ofertowa netto spośród ważnych ofert
Co – cena oferty ocenianej
W kryterium tym Wykonawca może otrzymać maksymalnie 100 pkt.
UWAGA: Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od realizacji zamówienia na każdym jego etapie bez podawania przyczyny oraz podjęcia negocjacji w przypadku, gdy podana kwota netto przekroczy budżet projektu przewidziany na realizację usługi. Zamawiający może w toku badania i oceny ofert żądać od Wykonawców wyjaśnień oraz dokumentów dotyczących treści złożonych ofert.
7. Opis sposobu przygotowania ofert:
W odpowiedzi na rozeznanie rynku:
1) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2) Ofertę składa się w formie pisemnej lub elektronicznej (skan fizycznej oferty wraz z podpisami wysłany e-mailem) wypełniając „Formularz Oferty” stanowiący Załącznik Nr 1 do Rozeznania rynku.
3) Oferta powinna być czytelna i złożona w języku polskim.
4) Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki, dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku mogą być nieuwzględniane.
5) Oferta musi być podpisana przez Wykonawcę lub upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy.
6) Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem ofert.
7) W przypadku złożenia oferty drogą elektroniczną (e-mail z załączonym skanem podpisanej oferty), Zamawiający może w późniejszym czasie wnioskować o dostarczenie wersji papierowej.
8. Forma, miejsce i termin składania ofert.
Ofertę należy złożyć:
· w postaci elektronicznej (e-mailem) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule wiadomości: oferta RZS – platforma współpracy
· bądź też pisemnej, osobiście na adres:
Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych - Pracodawców
ul. Zbigniewa Herberta 14 (dawna Leona Kruczkowskiego 14), 20-468 Lublin
z dopiskiem: oferta RZS – platforma współpracy
Termin składania ofert upływa z dniem 2 lipca 2018 o godzinie 9.00.
W przypadku przesłania oferty pocztą elektroniczną decyduje data i godzina wpłynięcia oferty.
9. Unieważnienie postępowania.
Zamawiający ma prawo do unieważnienia postępowania na każdym jego etapie, bez podawania przyczyn.
10. Osoba do kontaktów:
Angela Pardyka
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 81 7484788
ROZEZNANIE RYNKU - Formularz oferty