W okresie od listopada do grudnia 2018 r. odbyło się po 1 szkoleniu stacjonarnym w Warszawie w wymiarze 8 godzin dziennie.
Szkolenia miały na celu poszerzenie kompetencji uczestników projektu z zakresu legislacji i procesu stanowienia prawa gospodarczego i prawa pracy.
Podczas szkoleń podjęto następującą tematykę:
1. W dniu 24.11.2018 r.
- BLOK A: Wdrożenie kodeksu branżowego RODO, w tym jego wpływ na działalność podmiotów leczniczych (4 godz., prowadzący: JAMANO sp. z o.o.)
- BLOK B: Skuteczne funkcjonowanie rozproszonego zespołu w realizacji procesu monitorowania prawa (4 godz., prowadzący: Anna Fabiszak Muzyka)
2. W dniu 15.12.2018 r., prowadzący:
- BLOK A: Zasady interpretacji i wykładni tekstu prawnego (4 godz., prowadzący: Ryszard Bigosiński)
- BLOK B: Praca z kamerą jako jeden z elementów realizacji promocji procesu monitorowania legislacji (4 godz., prowadzący: Wiesław Gałązka/ Monika Kowalska)
Podczas szkoleń uczestnikom projektu zapewniono materiały szkoleniowe tj. np. skrypt szkoleniowy/program szkolenia, wydruk prezentacji multimedialnej oraz ćwiczenia stanowiące wygodne podręczne źródło wiedzy, które wykorzystywane jest również po zakończonym szkoleniu do dalszego samokształcenia.
Szkolenia rozpoczęte zostały przeprowadzeniem testu jednokrotnego wyboru sprawdzającego wiedzę, zakończone natomiast testem końcowym oceniającym poziom zdobytych informacji oraz uzyskaniem zaświadczenia o odbyciu szkolenia.
Szkolenia miały charakter praktyczny, interaktywny w formule otwartej i formie warsztatowo-dyskusyjnej uwzględniającej propozycje Uczestników, case study, wymianę doświadczeń.
Uczestnicy projektu byli zadowoleni z wysokiego merytorycznego poziomu szkoleń, które ocenili jako bardzo przydatne podczas opiniowania projektów aktów i udoskonalania dotąd stosowanej przez partnerstwo metodyki monitoringu.
Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych - Pracodawców
ul. Zbigniewa Herberta 14
20-468 Lublin